Citizen Eco-Drive Ultra‑slim 39mm Leather Strap Stiletto Watch AR1133-23A
In stock
SKU
AR1133-23A
Quick Overview
UPC: 2163081901054
EAN: 2163081901054
MPN: AR1133-23A
BRAND: CITIZEN
Secured and trusted checkout with
Core Specifications
  • Model: Citizen AR1133‑23A (Stiletto / Eco‑Drive Collection)
  • Movement: Eco‑Drive G820 Caliber (light‑powered quartz)
  • Power Reserve: Up to 6 months on a full charge
  • Case Diameter: 39 mm
  • Case Thickness: Ultra‑slim 4.6 mm profile
  • Lug Width: 21 mm